Новини | Перше закордонне стажування КІТКБ RSS

2015-04-13 13:57:23

      Ось і відбулося перше закордонне стажування групи з 20 студентів різних спеціальностей факультету Інформаційних технологій та кібербезпеки (3-4 курсів) нашої академії. Стажування стало можливим в результаті підписаного договору про співпрацю між ОНАХТ та Університетом Інформатики м Лодзь, Польща. Освітня компонента договору спрямована на створення сучасних принципів:

 • трансферу освітніх послуг, сумісності програм підготовки бакалаврів, магістрів за принципом підготовки «Подвійний диплом»;

   • стажування науково-педагогічних працівників, обміну студентами в рамках програм практик;

 • створення навчально-методичного забезпечення відповідно до сучасних тенденцій розвитку європейської освіти;

   • створення баз практичної підготовки;

  • участь науковців (кандидатів і докторів наук) однієї Сторони в читанні лекцій, спецкурсів, проведенні семінарських і практичних робіт у ВНЗ іншої Сторони;

  • відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій за напрямами спільної діяльності університетів-партнерів.

    Безліч українських студентів і фахівців мріють знайти роботу в Європейському Союзі. Скептики відзначають, що в ЄС досить високий рівень безробіття, тому нашим спеціалістам там «нічого ловити». Хіба що розраховувати на некваліфіковану працю - вакансії доглядальниць, сезонних працівників або різноробочих. Однак є одна сфера, відносно якої подібний песимізм абсолютно невиправданий.

   Згідно зі звітом Європейської комісії найближчим часом в ЄС очікують дефіцит 900 000 фахівців індустрії ІТ. Це викликано тим, що кількість вакансій зростає набагато швидше, ніж кількість потенційних фахівців. Щорічна кількість випускників - «айтішників» в Європі стабільно становить близько 100 000 чоловік. До того ж, рівень підготовки навіть в європейських навчальних закладах останнім часом не задовольняє роботодавців. Тому значна частина новоспечених фахівців не в змозі працевлаштуватися, або змушені проходити додаткове навчання з урахуванням вимог компанії.

   Це означає, що мотивовані і якісно підготовлені українські програмісти, системні адміністратори, фахівці з веб-дизайну, комп'ютерної графіки, комп'ютерної безпеки, тривимірної візуалізації та анімації можуть розраховувати на безпроблемне працевлаштування в компаніях Європи.

   Однак, українські студенти, які поставили метою працевлаштування в Європейському союзі, потребують розуміння вимог роботодавців, експертного володіння іноземними мовами, незалежної оцінки власної професійної підготовки, налагодження зв'язків з майбутніми роботодавцями ще під час навчання.

  У зв'язку з цим Європейський фонд навчання та сертифікації (CEASC) допоміг нам організувати стажування «Трансфер інновацій. Вихід на ринки ЄС». Організація всіх заходів стажування була виконана на високому рівні. На залізничному вокзалі Львова нашу групу чекав комфортабельний автобус, який перевозив нас протягом всієї поїздки, на всі екскурсії та виїзні лекції, а по закінченні поїздки доставив назад до Львова.

  Розмістили групу в кампусі університету, який знаходиться на території академічного містечка. Номери в кампусі блочного типу. У кожному блоці 2 кімнати на 2 людини кожна, в блоці кухня з набором кухонних шафок, холодильником та окремим санвузлом з душовою кабінкою.

   Для роботи під час стажування кожному учаснику групи були надані скретч-карта польського оператора для для мобільного звязку з початковим балансом на рахунку (за умовами пакета учасники групи могли спілкуватися між собою безкоштовно), бейджи з адресою університету, місцем проживання у Польщі, номером телефону університету для зручного орієнтування в місті, а також папки, ручки, блокноти і т.п. для роботи під час занять. Ознайомитись з університетом можна на сайті (за посиланням: http://wsinf.edu.pl/ukr/).

     В рамках стажування студенти:

    • зустрілися з представниками Університету Інформатики (WSIiU) м. Лодзь;

  • прослухали лекції на тему: «Покоління Y на ринку праці», «Академічна мобільність студентів європейських вузів (програма ERASMUS +)»;

  • відвідали академічне містечко і бюро кар'єр WSIiU, заводи компаній DELL і Compal, фірму комп'ютерного дизайну, зустрілися з представниками фірм Xerox і Compal Electronics Inc;

   • поспілкувалися із українськими студентами на тему: «Студентське життя у Польщі: можливості та труднощі»;

   • побували на екскурсіях в  містах Лодзь та Варшава.

   В останній день стажування учасники отримали дипломи Європейського фонду навчання та сертифікації (CEASC) та Університету Інформатики (WSIiU) про проходження європейського стажування. У світлі нових вимог до фахівців з вищою освітою, проходження такого роду стажувань стає обов'язковою вимогою при прийомі на роботу в будь-яку фірму ЄС та світу.

Ось думка деяких учасників стажування.

Анонім А.: Хочеться приїжджати туди, де тебе чекають неймовірні перспективи, де є всі умови для твого саморозвитку і багато шансів, які дозволять не набагато, але все ж змінити цей світ. Умови проживання хороші, харчування - відмінне, а погода радує своєю різноманітністю.

Різноплановість лекцій вражала: хтось намагався зацікавити, хтось торкався корисних тем, а хтось змушував попросту спати. Зовнішня і внутрішня організація Вищої Школи Інформатики мало чим відрізняється від нашої Академії, але все ж відчувається відповідність європейським стандартам. Європа потребує фахівців і тим, хто готовий вкласти свої сили в саморозвиток і створення чогось глобального, вони відкривають свої двері і запрошують до себе. А ми збираємося зробити нашу країну гідною учасницею європейської спільноти. Думаю, це було цікаво всім. Ми не знали, чого варто очікувати, але в результаті отримали ще один шлях для досягнення своїх цілей.

Алекс: Від поїздки до Польщі на стажування залишилися тільки хороші враження. Хороший прийом і чудові керівники. Таким чином, ми побачили Польщу і інший менталітет людей. Після прослуханих лекцій з'явилося в планах отримати другу освіту у Польщі. Це дасть нам можливість отримати більше пропозицій і місць роботи. Окреме спасибі нашому керівнику Антонової А.Р., ст. викладачеві кафедри Інформаційних технологій та кібербезпеки, за те, що організувала для нас це чудове стажування.

Ігор: Я дуже задоволений тим що мав можливість пройти стажування у Лодзі. З прослуханого курсу лекцій нам відкрилися великі перспективи та можливості щодо навчання та подальшої співпраці з країною європейського рівню. З цього візиту ми отримали багато корисної та цікавої інформації відносно навчання у Польщі. А також, не впустили можливості помилуватися красою країни та добре відпочити. Я особисто дякую за надану можливість та за ті незабутні враження що ми отримали!

Після проходження стажування студенти набагато краще орієнтуються у вимогах роботодавців і, як правило, набагато відповідальніше підходять до подальшого навчання, переконавшись у реальності перспективи працевлаштування в ЄС. У планах студентів-учасників стажування - інтенсивне вивчення мов, складання персональних програм саморозвитку і освіти, можлива участь у літніх мовних таборах для інтенсивного вивчення польської мови та участь у програмі підготовки магістрів «Подвійний диплом».

 

 ФОТОАЛЬБОМ

ст. викл. кафедри ІТ та КБ Антонова А.Р.Коментарів (0)
Вы не авторизовані й не можете додавати коментарі. або зареєструйтесь.

Коментарів немає.
По-русски По-русски | Українською Українською

Адреса

65082, м. Одеса, вул. Дворянська, 1/3, ауд. 229, ауд. 219, ауд. 270

Телефони

Завідуючий - 720-91-01,
Викладацька: 720-91-14, 720-91-18, 720-91-44

Веб-сайт академії

onaft.edu.ua

Веб-сайт приймальної комісії

onaft.od.ua

E-mail кафедри

vmplotnik@gmail.com